BLOG

Międzynarodowy Dzień Strażaka

Dziś obchodzimy Dzień Strażaka. Wasz dzień, który jest hołdem dla poległych strażaków, a także wyrazem szacunku dla strażaków za ich trud i narażanie życia. Kiedyś jak wracaliśmy od Pani Marysi, to byliśmy kilka metrów od remizy w Chłapowie i zawyły syreny.

Widziałam jak pod remizę podjeżdżały auta, rowery i biegli strażacy. Widziałam jak w pośpiechu szykowali się do wyjazdu. Miałam ciarki na całym ciele i wtedy powiedziałam Piotrowi, że nigdy czegoś takiego na żywo nie widziałam i ze dla mnie to jest coś pięknego. Nie zapomnę tego widoku.

Dziękujemy Wam za Waszą ciężką pracę. Za to, że pędzicie z pomocą i na ratunek. Dziękujemy wszystkim zastępom naszego powiatu, każdej drużynie i każdemu strażakowi w całej Polsce. Tym doświadczonym i z długoletnim stażem za ich wiedzę i umiejętności przekazywane młodzieży i kolejnemu pokoleniu. A tym młodym za chęć niesienia pomocy. Piękna to służba. Dziękujemy strażakom za heroizm, poświęcenie i odwagę, za narażanie życia w służbie innym.

W Dniu Strażaka życzymy wszystkim Wam bezpiecznych powrotów do domów. Niech Święty Florian zawsze czuwa nad Wami i pomoże w tych najtrudniejszych sytuacjach.

4stronykaszub.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *