AKTUALNOŚCI GALERIA SPORT

Kacper Kohnke z Klif Team Chłapowo Mistrzem Polski

W miniony weekend (8-9 stycznia 2022 r.) w Gościęcinie, odbyły się kończące sezon 85. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym.

Przygotowania to długi czas ciężkiej pracy oraz walki i zmagań w Pucharach Polski. Zawodnicy Klif Team Chłapowo, dzięki ciężkim treningom, prezentowali się na zawodach bardzo dobrze. Z wyścigu na wyścig nabierali mocy. Miło było patrzeć jak pomarańczowe koszulki przesuwają się w peletonie do przodu. Były tez okresy słabości, a u niektórych zawodników kontuzje.

Jednak sezon w kolarstwie przełajowym zespół KLIF Team Chłapowo zakończył w pięknym stylu. Kacper Kohnke z Władysławowa został Mistrzem Polski w kategorii junior młodszy.

We wtorek (11 stycznia), w sali sportowej SP Chłapowo, Klub Klif Team zorganizował specjalne powitanie dla swojego MISTRZA POLSKI.

Klif Chłapowo – pełni wiary w zwycięstwo!

Poniżej relacja z tego wydarzenia oraz krótka rozmowa z Mistrzem.

Jak wyglądały przygotowania do tak ważnego startu?

Intensywne przygotowania trwały od końca minionych wakacji. Miałem dużo treningów. Zdobywałem już wysokie miejsca w kilku innych startach, ale to jest mój największy sukces. W Klif Team trenuję od dwóch lat. Na początku nie zapowiadało się, że uda się osiągnąć aż tak wiele. Do klubu zapisała mnie mama i tak zacząłem uczestniczyć w treningach, które podobały mi się coraz bardziej. Z czasem potrzebny był też nowy rower, ciężko trenowałem. Dzięki intensywnemu przygotowaniu dziś jestem tu gdzie jestem.

Jak oceniasz trasę wyścigu?

Bardzo mi się podobała. Wyścig odbył się rano, trasa była dzięki temu zamarznięta, bez błota i śniegu. Było dużo prostych i zakrętów. Rywale byli bardzo mocni, praktycznie większość wyścigu ścigałem się w kilkuosobowej grupie i do końca walczyłem o zwycięstwo.

Dlaczego warto trenować kolarstwo?

Kolarstwo to bardzo fajny sport. Sprawia mi dużo radości i frajdy. Zachęcam do spróbowania tego sportu, bo naprawdę warto jeździć na rowerze. Oczywiście trenowanie to też sporo wyrzeczeń. Nie można się zbytnio objadać ani za dużo leniuchować. Trzeba też trzymać odpowiednią dietę.

Chciałbym podziękować rodzicom, trenerom oraz całemu klubowi Klif Team, który mnie wspiera i pomaga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *