AKTUALNOŚCI WYDARZENIA

Jubileusz 100-lecia Jastrzębiej Góry | 21 czerwca

W tym roku przypada jubileusz 100-lecia Jastrzębiej Góry. Główne obchody odbędą się 21 czerwca, w pierwszy dzień astronomicznego lata. Dzień ten jest także, ze względu na wyjątkowe położenie Jastrzębiej Góry – wysuniętej najdalej na północ Polski, rekordowo najdłuższym dniem w Polsce, a tym samym noc 22 czerwca – rekordowo najkrótszą nocą.

Kulminacyjnym wydarzeniem będzie odsłonięcie muralu „Jastrzębia Góra – 100 lat w biało-czerwonym świetle blizy”, symbolizującego miejsca i postaci związane z Jastrzębią Górą. Odbędzie się także historyczny spacer z przewodnikiem, będzie można poczytać okolicznościowy numer Kuriera Pilëce, czy wziąć udział w grze miejskiej „Bądź jak jastrząb”. Tego samego dnia o godz. 19.00 na stronie internetowej Gminy Władysławowo, profilu Facebook oraz platformie YouTube będzie można obejrzeć część I reportażu o Jastrzębiej Górze zatytułowaną „Historia”.

Wydane zostaną także okolicznościowe publikacje: album, który zawierać będzie głównie fotografie od początku powstania miejscowości, aż po czasy obecne, komiks i pocztówki. Odbędą się wystawy czasowe, plener artystyczny, wakacyjne historyczne spacery z przewodnikiem miejskim, reportaże i quizy.

Wszystkie działania zaplanowano na okres całego jubileuszowego 2021 roku, a zapoczątkowane zostały wydaniem unikatowego kalendarza z dawnymi fotografiami.

Program:
– wystąpienia organizatorów
– symboliczne odsłonięcie muralu „Jastrzębia Góra – 100 lat w biało-czerwonym świetle blizy”,
– retro przystanek na Promenadzie Światowida,
– zaproszenie do udziału w grze miejskiej „Bądź jak jastrząb”,
– historyczny spacer z przewodnikiem dla chętnych mieszkańców i turystów, start przy fontannie o godz. 18:30,
– plener malarski przy Gwieździe Północy 21 i 22 czerwca, w godz. 16.00-20.00, z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej. Wystawa poplenerowa od 26 czerwca do 15 sierpnia w auli kościoła parafialnego,
– zaproszenie do obejrzenia reportażu promującego Jastrzębią Górę, część I „Historia” (godz. 19:00) (udostępnionego na stronie internetowej Gminy Władysławowo, profilu Facebook oraz platformie YouTube).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *