AKTUALNOŚCI WYDARZENIA

Władysławowo. Kolejna edycja Cold waves by Porsche

W najbliższych tygodniach odbędzie się druga odsłona zawodów Cold waves by Porsche. Po sukcesie pierwszej edycji z 2023, plaża we Władysławowie po raz kolejny zamieni się w najgorętszy spot surfingowy w Europie, goszcząc światowej klasy zawodników i pasjonatów sportów wodnych. Tym razem zmagania w Bałtyku odbędą się pod hasłem “We The Wave”, które nawiązuje do surferskiej społeczności i łączącej ich pasji.

Najlepsze fale łamią się na wschód od latarni morskiej we Władysławowie i to właśnie tam ponownie zmierzy się międzynarodowa grupa zawodników. Tegoroczne zawody przybiorą identyczną jak w zeszłym roku i sprawdzoną już formułę. Największym utrudnieniem będzie niewątpliwie temperatura wody w morzu, która w zimie osiąga 1-2℃. Wymaga to od surferów przygotowania odpowiedniej odzieży w postaci pianek, butów i rękawic, które zapobiegają wychłodzeniu organizmu. Ponieważ to pogoda determinuje możliwość rozpoczęcia zawodów, planowana data startu Cold waves by Porsche będzie znana dopiero na 5-7 dni przed startem, a oficjalne potwierdzenie nastąpi 2-3 dni wcześniej. Pod uwagę brane są dwa okna pogodowe: 1-15 lutego oraz 6-20 marca.

“We The Wave” to główne hasło nadchodzących zawodów i kampanii towarzyszącej Cold waves by Porsche. Najważniejszym mianownikiem jest w tym roku społeczność surferów i różnorodność ludzi, których połączyła wspólna pasja. Wyprawy na najlepsze spoty w różnych częściach świata, wspólne oczekiwanie na fale, ale również takie zajawki jak shape’owanie desek czy fotografia sportów wodnych składają się na styl życia surferów. To właśnie w realizacji sportowych celów i spełnianiu najbardziej szalonych marzeń marka Porsche wspiera zarówno profesjonalistów, jak i początkujących zawodników. Zachęca do tego, żeby pielęgnować pasję, bez której łapanie kolejnych fal nie byłoby możliwe.

Aby móc ocenić warunki do surfowania, a tym samym ogłosić dzień startu Cold waves by Porsche, niezbędne jest profesjonalne prognozowanie pogody i wiatru. – Surfing nad polskim morzem bywa kapryśny. Odpowiednie fale potrafią pojawić się znienacka, a czasami nie ma ich przez kilka tygodni. Wszystko zależy od kierunku i siły wiatru. W Bałtyku najczęściej surfuje się na falach wiatrowych, ale zdarzają się też momenty, które zbliżone są do tych na oceanie, kiedy do wybrzeża dociera czysty rozkołys i nie ma wiatru. Fale mają wtedy odpowiednią moc, są bardzo równe i idealnie nadają się do surfowania” – mówi Krzysztof Jędrzejak, surfer, fotograf i konsultant ds. organizacyjnych Cold waves by Porsche.

Surfing w klasycznym, letnim wydaniu jest jednym z najpopularniejszych sportów wodnych. Natomiast cold water surfing pozostawał do tej pory niszą, o której istnieniu wiedziało niewiele osób. Tym bardziej cieszymy się, że po zeszłorocznej edycji Cold waves by Porsche mamy możliwość zorganizowania zawodów po raz drugi, a tym samym szerzenia wiedzy na temat zimowej odsłony surfingu. Ponownie zapraszamy na plażę we Władysławowie wszystkich fanów sportów wodnych i kibiców. Jesteśmy pewni, że w tym roku zawody będą jeszcze bardziej emocjonujące – dodaje Wojciech Grzegorski, dyrektor marki Porsche w Polsce.

Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy na stronę www.coldwaves.pl oraz
na profil @coldwaves_byporsche na Instagramie.

PATRONATY
Honorowy Patronat Burmistrza Władysławowa
Honorowy Patronat Starosty Powiatu Puckiego
Patronat Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni
PARTNERZY WYDARZENIA
Partner merytoryczny: Polski Związek Surfingu
Partnerzy: Baltic Surf Scapes, Surf Stolica, Gonga Surf, FCS, Biuro projektowe LANGE & LANGE
CREDITS – KEY VISUALE
Photo: Krzysztof Jędrzejak
Bohaterowie: Ian Fontaine, Alys Barton, Gearoid McDaid, Adam Warchoł
Agencja: DDB Warszawa

O zawodach Cold waves by Porsche

W marcu 2023 roku z wielkim sukcesem odbyła się pierwsza edycja zawodów w cold water surfingu – Cold waves by Porsche. Już wkrótce planowana jest druga edycja. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu lokalnych władz, które sprawują patronaty nad wydarzeniem, Porsche ma możliwość zorganizowania zawodów na dużą skalę, w dodatku otwartych dla oglądających.

Dzień, w którym odbędzie się 2. edycja Cold waves by Porsche, zależy od pogody, dlatego warto obserwować alerty pogodowe. Do informowania o dacie startu zawodów wykorzystany zostanie 3-stopniowy system alertów: żółty (5-7 dni przed startem), zielony (2-3 dni przed startem), czerwony (zmiana daty startu). Zawody odbędą się w wodzie o temperaturze 1-2˚C. Zawodnicy będą wyposażeni w pianki neoprenowe, buty i rękawice o grubości min. 5 mm.

W Cold waves weźmie udział maksymalnie 24 zawodników w kategorii Men Open i 16 zawodniczek w Women Open. Rywalizować będą w 20-minutowych heatach, po 4 osoby w każdym. Z każdego heatu awansują 2 osoby z najlepszymi wynikami. Oceniać ich będzie 3 sędziów certyfikowanych przez International Surfing Association. Zwycięzcy i zwyciężczynie otrzymają unikatowe statuetki zaprojektowane przez biuro projektowe LANGE & LANGE oraz nagrody pieniężne, których łączna pula wynosi 12 000 Euro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *