AKTUALNOŚCI

Gmina Władysławowo. Pomoc dla obywateli Ukrainy

Gmina Władysławowo jest gotowa realizować działania ukierunkowane na niesienie pomocy obywatelom Ukrainy, poszkodowanym w wyniku konfliktu zbrojnego.

Zbiórka darów rzeczowych.

Od poniedziałku 28 lutego codziennie w godzinach 8:00 – 20:00 będzie można przynosić niezbędne środki do Urzędu Miejskiego, do sali 103.

Od niedzieli 27 lutego w godzinach 9:00 – 20:00 zbiórka prowadzona będzie również w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych we Władysławowie, Jastrzębiej Górze, Chłapowie i Karwi.

Zbieramy:

ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach, przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.

KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.

ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.

NOWE KOCE I ŚPIWORY

UWAGA! Nie zbieramy odzieży.

Od 28 lutego Gmina uruchomi specjalną infolinię w sprawie pomocy obywatelom Ukrainy, którzy przyjechali do nas z terenu objętego wojną.

Osoby, które znają język ukraiński lub rosyjski i chcą pomóc w komunikacji z uchodźcami, proszone są o kontakt z Urzędem Miejskim we Władysławowie tel. 58 674 54 85 lub e-mail: promocja@wladyslawowo.pl

Mieszkańcy, którzy mogą przyjąć uchodźców, proszeni są o kontakt tel. 794-297-183 lub e-mail: sekretarz@wladyslawowo.pl w celu podania szczegółowych informacji dotyczących skali możliwej pomocy: terminu noclegu, możliwość i zakresu wyżywienia, informacji o warunkach udostępnianych pomieszczeń itp.

Osoby, które już przyjęły uchodźców pod swój dach, również prosimy o kontakt z Urzędem Miejskim we Władysławowie tel. 794-297-183 lub email: sekretarz@wladyslawowo.pl w celu przekazania informacji o ilości osób przyjętych, adresu pod którym przebywają oraz informacji o najpilniejszych potrzebach rodziny, której zaoferowali swą pomoc.

Gmina Władysławowo zaoferuje wsparcie psychologiczne obywatelom Ukrainy, przebywającym na naszym terenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *