SPORT WYDARZENIA

Barłomino. POMERANIA ULTRA TRAIL | 14 października

14 Października 2023 to data, na którą biegacze w całej Polsce czekali od dawna. POMERANIA ULTRA TRAIL po raz kolejny zawita do malowniczej gminy Luzino z bazą zawodów przy nowoczesnym kompleksie jeździeckim Stajnia Barłomino.

Organizator jak co roku przygotował długie i wymagające technicznie trasy od 100km przez 65km, 42km, 21km do 11km. Warto nadmienić, że na dystansach 21km i 11km odbędzie się również rywalizacja Nordic Walking.

Koronny dystans 100km z przewyższeniem około 2350m i limitem czasu 16h to nie lada wyzwanie dla zawodowych biegaczy oraz ambitnych amatorów. „Często słychać głosy, że amatorzy wybierają naszą 100km trasę jako swoją pierwszą w życiu setkę. To dla nas powód do dumy, że możemy realizować takie marzenia” – Podkreśla organizator.

POMERANIA ULTRA TRAIL słynie z bezpiecznych (bez przebiegu przez ruchliwe ulice), dobrze oznakowanych i malowniczych tras wyznaczonych na terenie gmin Łęczyce, Luzino i Lębork. „Morenowy i mocno urozmaicony teren tych kaszubskich lasów to idealne miejsce na wyznaczenie tak długich i wymagających tras. Do tego 5 dobrze wyposażonych bufetów, na których czekają między innymi wypieki i rurki z kremem z Cukierni Wenta Bożepole to nie mały motywator dla każdego uczestnika” – dodaje organizator.

W tym roku na trasę 100km najwytrwalsi biegacze ruszą już o 4:00 nad ranem. Błysk czołówek oraz zbliżający się wschód słońca nad Jelenią Górą (najwyższym szczytem rywalizacji) dodaje smaku tym biegom.

Należy dodać, że zawody są wpisane do międzynarodowego kalendarza UTMB, dzięki czemu biegacze mogą zbierać punkty do tejże klasyfikacji. Pozwala to także organizatorowi na ściągnięcie biegaczy z całego Świata. Prestiż imprezy tworzy także jej otoczka na bazie, gdzie na uczestników będzie czekać DJ od RED BULL, strefa street food, sklepiki partnerów wydarzenia oraz maszyna do indywidualnego formowania wkładek od Footbalance Lębork, gdzie uczestnicy będą mogli dodatkowo wykonać sobie spersonalizowane wkładki do butów biegowych.

Organizator dla każdego zwycięzcy, i nie tylko, przewidział nagrody finansowe i rzeczowe. Dla najlepszych kobiet i mężczyzn na koronnym dystansie 100km ufundowano: 800zł, 600zł i 400zł. Do tego liczne nagrody rzeczowe od sponsorów i partnerów wydarzenia.

Baza zawodów otwarta będzie już w piątek 13.10 od godziny 18:00, gdzie uczestnicy najdłuższego dystansu będą mogli odebrać swoje pakiety startowe.

W imieniu organizatora serdecznie zapraszamy na to niezapomniane zawody!

Oprócz emocji sportowych, na uczestników biegu, czekać będzie wiele atrakcji. Koło Gospodyń Wiejskich z Robakowa, przygotuję  posiłki regeneracyjne oraz będzie możliwość skosztowania ich wyrobów, ponadto  za bezpieczeństwo na trasie odpowiadać będą strażacy z OSP.   Impreza odbywa się w ramach ogólnopolskiej akcji Aktyna Wieś i została dofinansowana przez Ludowe Zespoły Sportowe ze środków MSiT.

Foto: GOSRIT Luzino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *